המיטב של 2013, חלק א'
לשמירה במועדפים: מקבץ האתרים המשובחים, המועילים והמבדרים ביותר של השנה החולפת
רוני שני
29.12.2013
 
אוכל ושתייה
 

יין הבית
DeVine היא חנות יין מקוונת, שמציעה לחובבי המשקה לעשות מנוי ולקבל ארגזי יין במשלוח עד הבית. לא רק לחובבי יינות "מקצועיים".
 
מאמן המטבח
עֹז תלם מציע ב־The Kitchen Coach מתכונים וכתבות על אוכל ויין, אבל המטרה העיקרית שלו היא לספק ערך מוסף ורקע היסטורי, מדעי ותרבותי.

דגים עד הבית
"הכי טרי שוק הדגים" ישגר למטבח שלכם דגים טריים. האתר, שייסד הדייג רז שרוט, מציע שלל רב: דגי ים או בריכות מסוגים שונים, מיני דגים קטנים וכן דגים "ייעודיים" כמו קרפיונים לגפילטע פיש ודגים לחריימה. במהלך ההזמנה תוכלו לבחור את צורת החיתוך ולמצוא הסברים והמלצה על אופן ההגשה.
 
נכנס יין — יצא ידע
היינניות ענת סלע ורפאלה רונן מפעילות אתר המציע מידע עשיר על יין וכל מה שקשור בו: החל מאינדקס מפורט של 100 יצרני יין בינלאומיים, דרך מבחר כתבות המוקדשות להיבטים שונים ומגוונים של עולם היין, כתבות והמלצות על אוכל, מדריכים וטיפים למי שמעוניינים להיכנס לעניינים ברצינות, פורום וחנות (לא מקוונת).
 
בלוגים
 
לאבא שלי יש
"תשאלי את אבא" הוא שמו של בלוג ישראלי שכותבים שני אבות: גיל קדרון ואסף רותם. השניים, שהקימו את הבלוג "כי אבהות זה מגניב. ומרגש. ולא מדברים על זה מספיק", משתפים את הקוראים בחוויותיהם בצורה כנה, משעשעת ומקורית.

עיר עם קונספציה
"אורבנולוגיה" הוא בלוג המוקדש לאדריכלות בהקשר העירוני הרחב שלה. הבלוג, יוזמה של אנשי המעבדה לעיצוב עירוני בחוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת תל־אביב, אמור להוות "במה בלתי תלויה למחשבה עירונית עכשווית, והפוסטים בו עוסקים בפנים שונים של החיים בעיר: מגורים, עבודה, תכנון, תנועה ועוד.
 
כלים מקוונים
 
תורת הכתב
פרויקט הפונטים הוא מאגר גופנים עבריים, הכולל 20 גופני רשת עבריים, חופשיים לשימוש ומוכנים להטמעה קלה באתרכם. הגופנים נתרמו על ידי 10 מעצבים, והותאמו לתצוגה דיגיטלית. הממשק מאפשר להקליד משפט, כדי לבחון את הנראות והשימוש לא מחייב הורדה או התקנה.

יציאת חירום
JustDelete.me מאפשר להתנתק בקלות משירותים מקוונים אחרים ולמחוק את החשבונות שפתחתם בהם לאורך השנים ואינכם משתמשים בהם. נכון להיום מוצגים בו מאות אתרים, מאמזון דרך דיגג וכלה בפייסבוק.

מגרסה אישית
NoteShred מאפשר לשלוח הודעות מאובטחות, שמשמידות את עצמן באופן מיידי. ממלאים את הפרטים הרצויים, מקלידים את ההודעה (יש תמיכה בעברית), מצרפים קובץ (עד 2 מגה־בייט), סיסמה ומייל לאישור ושולחים. הנמען יקבל קישור חד־פעמי לצפיה בהודעה, שתימחק לאחר פרק זמן לבחירתכם.

השעון העולמי
Time.is הוא שילוב בין אתר לבין אפליקציה, שמציג את השעה המדויקת בשבעה מיליון מקומות ברחבי העולם, ומציע כלים נוספים: לוח שנה, מועדי זריחה ושקיעה, חגים ומועדים, שילוב עם המפות של גוגל ועוד.

שפה רחוקה קרובה
אתר LingoLearn מציע לכם ללמוד שפה חדשה באופן וירטואלי, באמצעות מורים המעבירים הדרכות וידיאו מרחוק. השפות הזמינות הן ערבית, אנגלית, ספרדית, סינית, יפנית, איטלקית, פורטוגזית וצרפתית. הלימודים מתבצעים על ידי צוות של מדריכים ישראליים ברובם, וזמינים הן בקבוצות והן כשיעורים פרטיים.
 
מוזיקה
 
תגבירו
קפה גיברלטר, שהחל את דרכו לפני כשנתיים כבלוג המוקדש למוזיקת עולם על כל גווניה, זרמיה ומקורותיה, התחדש השנה באתר מושקע תוכנית ועיצובית והפך מבלוג למגזין מקוון.

רדיו משפחתי
אתר "קולי אוזן" הוא תחנת רדיו מקוונת, שפועלת ללא הפסקה וכוללת לוח משדרים, "שהותאם לסדר יומם של ילדים ומשפחות, ובהתאמה לאירועים, החגים והחופשים החשובים בחיים", והתוכניות בו זמינות להאזנה בשידור חי או כפסקול מוקלט.
לקישורים נוספים: